Ana Sayfa Haberler ŞEF CLAUDİO CHİNALİ MELBOURNE’DE GASTRONOMİ TURUNA ÇIKIYOR

ŞEF CLAUDİO CHİNALİ MELBOURNE’DE GASTRONOMİ TURUNA ÇIKIYOR

İtalyan mutfak geleneğini Türkiyede yerelin çeşitliliğiyle birleştiren Terrazza Italia’nın şefi Claudio Chinali, 17 – 21 Mart tarihleri arasında dünyaca ünlü Melbourne Yemek ve Şarap Festivali’nin konuğu olacak. Şef Claudio, Melbourne Yemek ve Şarap Festivali, Left Bank Melbourne ve Flour Child iş birliği ile, konukları İtalyan mutfağının derinliği ve çeşitliliğiyle buluşturmayı vadeden 3 etkinlikle aşçılık konusundaki hünerlerini sergileyecek.

Melbourne’ün gastronomi hayatına renk katacak bu 3 etkinliğin ilki 17 Mart’ta Left Bank’ta gerçekleşecek. “Il Tomatissimo: Mütevazı Domates için Bir Kutlama” başlığıyla düzenlenen ve Şef Claudio’nun Melbourne yolculuğunun başlangıç noktası olan etkinlik, Lonsdale Çiftliği’nden gelen domates çeşitleri ve eşlikçi içeceklerin yer aldığı domatesten ilham alan üç yemekli bir ziyafet sunuyor. Bu etkinlik, interaktif yemek istasyonları, tadım masaları ve daha fazlası ile mütevazı domatesin çeşitliliğini kutluyor.

Serinin ikinci etkinliği ise 19 Mart’ta Flour Child, St. Kilda’da yapılacak. “Red And Rare: Flour Child Melbourne’de İtalyan Lezzeti” başlıklı etkinlikte Şef Claudio Chinali, festivalin şarap partneri Vino Bambino’nun enfes eşleştirmeleri eşliğinde, ustalıkla pişirilmiş ve masa başında dilimlenmiş Isola Chianina sığır etini merkez alan üç yemekli bir ziyafet hazırlıyor.

Son olarak 21 Mart’ta bir kez daha Left Bank’te gastronomi tutkunlarıyla bir araya gelecek olan Şef Chinali, “Şef Claudio Chinali ile Samimi Bir Akşam” başlıklı etkinlikte eşlikçi içeceklerle birlikte sipariş üzerine yemek hazırlayacak. Bu üç yemekli sipariş menüsü ile konuklar, İtalyan mutfağının inceliklerini keşfedecek.