Ana Sayfa Köşe Yazarları KAVALALI GIDA YÖNETİM KURULU BAŞKANI CEM HACIMUSTAFA, RESTORAN KURUYORUM’A KONUŞTU.

KAVALALI GIDA YÖNETİM KURULU BAŞKANI CEM HACIMUSTAFA, RESTORAN KURUYORUM’A KONUŞTU.

-Kavala Kurabiyesi’nin hikayesi nereye dayanıyor bize öncelikle hikayesinden bahseder misiniz?

Kavala Kurabiyesi başlangıçtan günümüze hikayesi Osmanlı mutfağının önde gelen lezzetlerinden olup tereyağı badem ve Konya Yöresi’nin doğal bunları kullanılarak yapılan dolayısı ile Konya’da başlayan bir süreç Türkiye Yunanistan Mübadelesi 1923-1930 yılları arasında yapılmıştır Mübadele sonucunda Türkiye ‘den Yunanistan giden Rumlar bu lezzeti taşıdılar. Konya’dan Kavala’ya taşınan bu lezzet aynı zamanda bir turizm şehri olan Kavala da dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen turizm amaçlı gelen misafirler tarafından çok beğenildi ve dünya tarafından da Kavala Kurabiyesi olarak anılmaya başladı

Kavala Kurabiyesi’ni diğerlerinden ayıran özellikler nelerdir?

Yüzlerce yıllık tatlı geleneğinin izlerini taşıyan ailemiz, dedemizin 1946 yılında Yunanistan’ın tarih kokan İskeçe (Xanthi) şehrinde tatlıcılık imalatına başlamasıyla bir lezzet destanı yazmaya başladı. Kaliteli malzemeler ve geleneksel tariflerle hazırlanan tatlılarımız, kısa sürede etrafındakilerin gözdesi haline gelerek eşsiz lezzetimizin ününü yaymamıza vesile oldu. Yıllar içinde işletmemiz, sadece Yunanistan’da değil, 2011 yılında Türkiye’de de yeni bir başlangıç yaptı. Özlemle koruduğumuz tatlı geleneğimizle tüm Türkiye’ye lezzet dolu bir yolculuk yaşattık. Bu yeni macerada da, sevgiyle yoğrulan aile işletmemiz, lezzetimizi tüm dünyaya kanıtlama hedefine bir adım daha yaklaştı.

-Kavala Kurabiyesinin sizce bu kadar ilgi görmesinin ve sevilmesinin sebebi nedir?

Üç kuşaktır süregelen aile geleneğimizde, çeşitlilik, kalite ve lezzet, her zaman önceliğimiz olmuştur. Tüm tatlılarımızda kullanılan malzemeler özenle seçilir, geleneksel tariflerle yoğrulur ve modern tekniklerle bir araya getirilir. El emeği ve özenle hazırlanan her bir tatlımız, size en özel anlarınıza eşlik etmek için tasarlanır. Tatlı bir tutkuyla çalışan ekibimiz, siz sevgili müşterilerimize gururla hizmet sunuyor. Lezzetimizi dünyaya duyurmanın yanı sıra, her daim müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, sizleri mutlu etmeye odaklanıyoruz. İşletmemizin başarısını, sizin gülen yüzlerinizde buluyoruz. Gelecek nesillere, dedelerimizden bize miras kalan bu lezzet dolu işletmeyi gururla aktarıyoruz. İşletmemizin tarihine sahip çıkarak, aile geleneğini modern çağın gereksinimleriyle harmanlayarak geleceğe taşımayı hedefliyoruz. Yenilikçi yaklaşımımız ve sevgiyle yapılan her iş, sizlerle birlikte her daim daha da anlamlı hale geliyor.

– Hijyenik konuda hangi adımları izliyorsunuz?

Hijyenik konularda ISO9001.2015 ve ISO 2020 2005 sertifikalarına sahibiz.

– Otellere toplu satışınız var mıdır ? Büyüme stratejiniz ve önümüzdeki süreçte hedefleriniz nelerdir?

Otellere ve turizme açık tesislere toplu tedariğimiz mevcut olup aynı zamanda kiosk, stand ve Türkiye de sınırlı sayıda olmak üzere franchise sistemi ile uluslararası ihracata dayalı büyüme stratejisi hedeflerine yönelik çalışmaktayız. Tatlı bir tutkuya dönüşen bu lezzetli yolculukta, siz değerli müşterilerimizin bize olan güveni ve desteği, en büyük motivasyon kaynağımız olmuştur. Sizlere teşekkür ediyor, lezzet dolu anılarınıza ortak olduğumuz için gurur ve kıvanç duyuyoruz.