Ana Sayfa Haberler HATAY İLE İZMİR ARASINDAKİ KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ, ‘HATAY BASIN MERKEZİ’ İLE YAŞAYACAK

HATAY İLE İZMİR ARASINDAKİ KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ, ‘HATAY BASIN MERKEZİ’ İLE YAŞAYACAK

 Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi’nin deprem bölgesindeki gazetecilere destek vermek amacıyla başlattığı “Yerel Basın Yaşasın” kampanyası ile kurulan Hatay Basın Merkezi, deprem bölgesinin sesini duyurmasına katkı sağlayacak.

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi’nin deprem bölgesindeki gazetecilere destek vermek amacıyla başlattığı “Yerel Basın Yaşasın” kampanyası sonucu kurulan Hatay Basın Merkezi açıldı. Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) ve HABİTAT’ın desteği ile hizmete giren merkez, EXPO Antakya HBB Yerleşkesi Hortikültür Alanı bünyesinde faaliyet gösterecek. Falliyette, merkez ile gazeteciler için günün koşullarında rahat ve teknolojik bir ortamda habercilik yapmalarının devamlılığı hedeflendi.

HBB Antakya Yerleşkesi EXPO Hortikültür Alanı İstasyon Hatay’da hizmete açılan merkez; basın mensuplarına bilgisayar, internet, kırtasiye malzemeleri desteği sağlarken ayrıca konforlu bir çalışma ortamı imkânı sunacak.

Açılışa HBB Başkanvekili Adnan Özkaya, Basın-Yayın Daire Başkanı Nida Yılmaz, Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan, Habitat Derneği Hatay İl Sorumlusu Lale Nesil, EMD İzmir Şubesi Başkan Yardımcıları Mete Tamer Omur, Seda Gök, Proje fikrini ortaya koyan ve destekleyen Ege Telgraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aylin Süphandağlı Hatay basın cemiyetleri başkanları ve basın mensupları katıldı.

Açılış töreninde konuşan EMD İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan, Yerel Basın Projesi ile başlayan yolculuğun Hatay Basın Merkezi’nin açılışıyla sonuçlanmasından duydukları mutluluğu ve projenin hayat bulma sürecinde destek olan tüm kuruluşlara teşekkürlerini dile getirdi.  Ege Telgraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aylin Süphandağlı ve Ege Telgraf Gazetesi’nin Görsel Yönetmeni Mehmet Güçlü Güler’in, depremzede meslektaşları için gazete çıkarma ve onlara bu şekilde destek olmak önerisiyle Yerel Basın Yaşasın yolculuğumuz başladı” şeklinde konuştu.

Açılışta konuşan Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adnan Özkaya, Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesine ve yöneticilerine basın mensubuna teşekkürlerini iletti. Hatay Büyükşehir Belediyesi Basın Dairesi Başkanı Nida Yılmaz, Hatay’ın eski günlere döneceğini merkezin yapımında emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara Büyükşehir Belediyesi olarak çok teşekkürlerimi sunuyorum. Habitat Derneği Hatay İl Sorumlusu Lale Nesil ise Habitat Derneği, dijitalleşen dünyayla uyumlu, sürdürülebilir kalkınmayı hedefleyen güçlü ortaklıklar temelinde, toplumsal kapasite geliştirici ve sosyal etki odaklı projeler üreten bir sivil toplum kuruluşu olduğunu, afet sonrası hayata geçirdikleri, topluluk merkezi İstasyon Hatay bünyesine; basın merkezinin katılmış olması iş yerini kaybetmiş birçok basın mensubu için işe dönüşün ilk adımı olacağına inandığını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti ve konuşmasını tamamladı.