Ana Sayfa Haberler GTD BAŞKANI, GASTRO BODRUM 2024’TE MODERATÖR OLDU

GTD BAŞKANI, GASTRO BODRUM 2024’TE MODERATÖR OLDU

Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe moderatörlüğünde Uluslararası Gastro Bodrum 2024 açılışı yapıldı. Etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Muğla Aşçılar Derneği Başkanı Taner Kökten, Afyonkarahisar Belediye Başkan Burcu Köksal, TURKDEGAB Genel Başkanı Öner Çulfaz, İzmir Aşçılar Derneği Başkanı Doç. Dr. Turgay Bucak, UNESCO Hatay Gastronomi Evi Genel Müdürü İpek Aslan ve gastronomi sektörünün önemli isimleri katıldı.

Konuşmalarında Bodrum’un gastronomi turizmi açısından önemli bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çeken katılımcılar, Gastro Bodrum fuarının bu potansiyelin harekete geçirilmesine katkıda bulunacağına inandıklarını dile getirdiler.

Fuar kapsamında, atölyeler, paneller, tadımlar ve ürün tanıtımları gibi çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Ziyaretçiler, fuarda Türkiye’nin dört bir yanından gelen lezzetleri tatma ve gastronomiyle ilgili bilgi edinme imkanı bulacaklar.

Gastronomi Turizmi Derneği’nin amacı nedir? 

GTD; Türk mutfağının, türk üreticilerin dünyada ve Türkiye’de hak ettiği yere ulaşabilmesi için ulusal ve uluslararası alanlarda Türkiye’yi gastronomi alanında başarılarla temsil eden en önemli dernektir.