Ana Sayfa Haberler DR. ARONİA, TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT’TE YERİNİ ALDI

DR. ARONİA, TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT’TE YERİNİ ALDI

Aronya Pazarının Lideri Ar-Ge ve Üretim İçin TÜBİTAK Marmara Teknokent’te

Özellikle son yıllarda önemli bir büyüme gösteren Aronya pazarının lideri öncüsü olan Dr. Aronia, Ar-Ge ve üretim çalışmalarını daha ileri seviyelere getirmek amacıyla TÜBİTAK Marmara Teknokent’te bulunan Gıda temalı Kuluçka Merkezi’nde yerini aldı. Yüzde yüz aronya içerikli ürünler üreterek pazarda hizmet veren Dr. Aronia, bu yıl Gıda temalı Kuluçka Merkezi’nde geliştireceği katma değerli ürünlerle ürün çeşitliliğini arttıracak.

Türkiye’de aronya yetiştiriciliği ve işlenmiş ürün konusunda çalışmalara başlayan ilk kurumsal marka olan Dr. Aronia, “Dikimden Hasata Hasattan Sofraya” sloganıyla hizmet veriyor. Uluslararası lisanslı, Avrupa Birliği fidan pasaportuna sahip organik sertifikalı aronya fidanları kullanarak birinci sınıf aronya bahçeleri kuran sözleşmeli tarım uygulaması yapan %100 yerli milli güveniler marka olan Dr.Aronia aynı zamanda yüzde yüz aronya içerikli özel ürünleriyle dikkat çekiyor.

Dr. Aronia olarak, TÜBİTAK Marmara Teknokent’te yeni bir döneme adım atmaktan büyük mutlulukla gurur duyduklarını ifade eden kadın girişimci Aylin Kalafatoğlu, “TÜBİTAK Marmara Teknokent ile yaptığımız işbirliği şirketlerinin Ar-Ge ve üretim çalışmalarını daha ileri seviyelere taşıma kararlılığı içinde olduklarını söyledi. Aynı zamanda, aronya meyvesinin sağlık yararlarını daha geniş kitlelere ulaştırma hedefi olduklarını ve yeni dönemde, aronyanın antioksidan değeri yüksek ve sağlık açısından son derece değerli olduğunu vurguladı. Sayın Kalafatoğlu, gücünü kullanarak tarımsal yönde de aronya meyvesinin üretimini ve gıda yönünde de tüketicinin doğru aronya meyvesine ve işlenmiş ürünlerine ulaşmasını artırmak için kararlı bir şekilde çalışacaklarını ve yıllar boyunca edindiklerini deneyim ve uzmanlıkla, aronyanın sağlık yararlarını daha da geniş kitlelere ulaştırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini söyledi. Son olarak Sayın Kalafatoğlu, TÜBİTAK Marmara Teknokent’teki yeni dönemde, sağlık ve inovasyonun bir araya geldiği bir merkez olacağını belirtti.