Ana Sayfa Köşe Yazarları MEAT BURGER GURME SAHİBİ OSMAN SAĞDİÇ RESTORAN KURUYORUM’A ÖZEL RÖPORTAJ VERDİ

MEAT BURGER GURME SAHİBİ OSMAN SAĞDİÇ RESTORAN KURUYORUM’A ÖZEL RÖPORTAJ VERDİ

– Öncelikle kendinizden bahseder misiniz?

Osman Sağdiç evli 3 çocuk babasıyım, memleketim Samsun Bafra fakat İstanbulda büyüdüm, daha ortaokul yıllarımda okuldan çıktıktan sonra ek iş yapmaya başladım, 17 yaşımda gıda sektöründe kurye ve pizza ustası olarak işe başladım, yaklaşık 1 yıl çalıştıktan sonra başlangıç seviyesi vardiya müdürü, ardından asistan müdürü, mağaza müdürü, bölge müdürü, operasyon müdürü Franchise danışmanı gibi üst düzey yönetici görevlerinde bulundum. 2015te Amerikan zincir bir pizza markasından bayi açtım. 1 yıl sonra bayi sayımı üçe yükselttim ve altı yıl işlettim.Bu süreçte 2017 de kendi markamı kurdum, çeyrek asrın birikimi ile sağlam zeminlerle Franchise sistemi ile Türkiye ve yurt dışı yeni mağazalar açmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda yeni bir kahve markası kuruyorum ve yine sektöre son zamanlarda oluşan Bulut Mutfak projesi üzerinde Arge yapıyorum.

– Firmanızın hikayesinden bahseder misiniz?

Meat Burger Gurme Mutfak 2017 Yılında Maslak bölgesinde En iyi Burger Markası olmak için çıktığı bu yolda kısa sürede müşteriler tarafından yüksek beğeni kazanmıştır. Mutfağında yetiştirdiği kendi Şef’leriyle dünyanın birçok ülkelerinde damaklarda iz bırakan enfes lezzetleri, Balıkesir yöresinden tedarik ettiğimiz yüzde yüz dana etini, kendimize ait özel soslarımız, özel baharatlarımız ve reçetelerimiz ile daha sağlıklı ve organik lezzetleri bir araya getirdik. Her gün Gurme Çorbası, gurme burgerlerimiz, şefin gurme spesiyalleri, italyan makarnalarımız, Tava Yemekleri, Jumbo boy Salatalarımız ve Daha birçok gurme lezzetlerimizle 3 yıl kadar markamızın tüm standartlarını Arge ve alt yapısını tamamladıktan sonra sırasıyla Etiler – Kağıthane – Mecidiyeköy ve Sanayi Seyrantepe restoranlarımızı açtık. Şimdilerde ise bu özel lezzetlerimizi Türkiye ve Yurtdışı olmak üzere franchise bayilik sistemi ile büyütmeyi hedefliyoruz.

– Gıda güvenliği prosedürleri hakkında bilginiz var mı?

Gıda güvenliği çok geniş prosesler içermektedir. Gıda güvenliğinin temel prensibi halkın sağlığını korumaktır, Bu anlamda bu prosesleri bilmek tüm marka ve işletmelerin en önemli bilmesi gereken ve Çalışanlarına eğitim vermesi gereken önemli konulardır, öncelikli olarak Üretim aşamaları, Çarpraz bulaşmalar, SKT, Hijyen, İşlenmiş Ürünler, Depolama (F.İ.F.O First in First Out) Ambalajlama, Nakliye konularında bir çok kez eğitime katıldım.

– Gastronomi Turizmi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Gastronomi Turizmi, kültürel ve yerel mutfakları keşfetmek ve deneyimlemek için yapılan seyahat türüdür, Son yıllarda daha popüler hale gelmiş, İnsanlar bu konuda yeni lezzetlerin peşinden gitmektedir, Bir yandan ülkemin güzel köylerinde yapılan organik ürünler memleketime has şeflerimizin tarifleri, Bir yandan diğer ülkelerde farklı sunumlar gizli lezzetler, Bununla birlikte restorancılık, otel, seyahat, yerli ve yabancı turistin ülkemize kattığı faydalarla geniş bir platformun bütünüdür. Ülkemizin bu konuda GTD ve diğer derneklerin katkılarıyla daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum.

-Alt tedarikçiyle çalışma stratejiniz nasıldır?

Markamız olarak tedarikçilerimizden öncelikle tüm belgelerinin tam olması, TSE standart belgesi ve özellikle Helal Kesim belgeli tedarikçiler olmasına özen gösteriyoruz. Ayrıca ürün tedariği anlaşması yapılmadan önce ekibimiz tarafından yerinde ziyaret gerçekleştirilmektedir.

– Meat Burger’ın diğer fast food zincirlerinden ayıran özellik nedir?

Markamızın kuruluş ilkelerinden birisi olan Sağlıklı Gıda klasik bir fastfood deneyiminden uzakta gurme lezzetlerle birleşmesi, kendimize ait özel soslar, özel reçeteler, kendi burger ekmeğimizi üretiyor olmamız, kendi burger köftemizi üretiyor olmamız ile müşterilerimizin damaklarına sağlıklı bir dokunuş olması bizi diğer markalardan ayıran en büyük özelliktir. Ayrıca eski bir söz var; müşteri velinimettir. Şimdiki jenerasyonda %100 Müşteri memnuniyeti biz bunu marka olarak çalışanlarımıza eğitim veriyoruz.

– 30-31 Mayısta düzenlenecek olan Gastroshow etkinliğimize katılacağınızı biliyoruz Bu etkinlikte beklentiniz nelerdir?

Bu etkinlikte yenilikçi büyük marka sahipleri, ünlü konuşmacılar, değerli katılımcılar & yatırımcılar ve GTD & Turkuvaz Medyanın gücüyle Gastronomi camiasında markamı tanıtmak ve büyütmenoktasında katkı sağlayacağını düşünüyorum. Ayrıca katılımcı profilinin üst düzey olması Markamın imajı anlamında bir üste taşıyacağını düşünmekteyim.