Ana Sayfa Haberler YEDİDEN RESTAURANT, SAĞLIKLI, HAFİF VE LEZZETLİ MENÜSÜYLE YAZA HAZIR

YEDİDEN RESTAURANT, SAĞLIKLI, HAFİF VE LEZZETLİ MENÜSÜYLE YAZA HAZIR

Türkiye’nin yedi bölgesinin en özgün lezzetlerini bir araya getiren Yediden Restaurant, yazın hafif ve sağlıklı beslenirken lezzetten de ödün vermek istemeyenleri bekliyor. İstinye Park’ta hizmet veren Yediden’de Urfa yöresine ait olan Bostana Salatası’ndan Çanakkale domatesiyle yapılan Köfteli Salata’ya, otlu mücverden kırmızı pancar ve yoğurtla hazırlanan pembe sultana birçok yöresel lezzeti bulabilirsiniz.

Anadolu’nun yöresel lezzetlerini modern sunum ve kaliteli ürünlerle birleştiren İstinye Park’taki Yediden Restaurant, yaz ayında sağlıklı beslenmek isteyenlere aynı zamanda lezzetli seçenekler sunuyor. Türkiye’nin yedi bölgesindeki en özgün tatların bir araya geldiği Yediden’de yaz ayı için salatalardan zeytinyağlılara pek çok doyurucu ve sağlıklı lezzet bulunuyor.

Özenle ve taze seçilmiş malzemeler

Yediden menüsündeki her yemek, özenle ve taze seçilmiş malzemelerle hazırlanıyor. Tıpkı Çanakkale domatesiyle hazırlanan Köfteli Salata gibi. Yediden menüsünde hafif ama doyurucu kısırdan yazın ferah lezzeti yoğurtlu semizotuna, kırmızı pancar ve yoğurtla yapılan pembe sultandan havuç ve süzme yoğurdun müthiş uyumunu gösteren havuç taratora birçok lezzet sunuluyor.   

Seçenekleriniz bunlarla sınırlı değil

“Ben sporumu yapar, yediklerimden sakınmam” diyorsanız tabii ki birçok başka seçeneğiniz de var. Gaziantep’e özgü içli köfteden Saray mutfağının gözdesi Firik Pilavlı Kuzu İncik’e, Doğu Anadolu’nun favorisi Köylü Tavuğu’ndan ipince açılmış Sinop Mantısı’na kadar birçok yöresel yemeği de bulmak mümkün. Ayrıca Yediden şeflerinin yorumuyla oluşturduğu, dana kavurma ve enfes köfteyi tereyağlı bazlama eşliğinde bir tabakta buluşturan Yediden Kebabı ya da Yediden usulü Beğendili Kuzu Tandır gibi kendine özgü tatları da deneyebilirsiniz.