Ana Sayfa Haberler DİMES COOL: HER ZAMAN GÖRÜNDÜĞÜNDEN DAHA FAZLASI

DİMES COOL: HER ZAMAN GÖRÜNDÜĞÜNDEN DAHA FAZLASI

İnovatif içecek şirketi DİMES, yeni nesil ürünü DİMES COOL Lime Mix için Mert Ramazan Demir iş birliğini sürdürüyor. DİMES yeni kampanyasında, günümüzün trendi yapay zekayı özgün bakışı ve iletişim diliyle reklam dünyasına katıyor. Kampanya filmi, yapay zeka deneyimleri ve gerçek deneyimleri bir bütün olarak sunuyor; bir yandan yapay zekanın imkanlarına ve dünyasına odaklanırken bir yandan da insana ait duyguların öneminin altını çiziyor. Filmde gerçekliğin, yaşamanın ve hissedebilmenin ‘’Göründüğünden daha fazlası’’ olduğu mesajı veriliyor. 

DİMES, yapay zekaya alışılmışın dışında, ezber bozan bakışı ile kampanya stratejisini iki aşamalı olarak gerçekleştirdi. Ana film öncesinde bu kampanya için eğitilen Yapay Zeka modeli ile hazırlanan bir teaser yayınlayarak tüketicilerinin gerçek ile yapay zeka arasında bir tercihte bulunmalarını ve gerçeği talep etmelerini sağlayacak ortamı hazırladı. Hemen bir gün sonra gerçeğin ‘’Göründüğünden daha fazlası’’ olduğunun altını çizen ana filmini yayınladı. Gerçekliği isteyen tüketicilerin DİMES ile etkileşimleri, sosyal medyada viral oldu. DİMES COOL, Göründüğünden Daha Fazlası kampanyasının yeni filmi, dijital platformlarda ve TV’de yayına girdi.

Yenilikçiliği ve geleceği sahiplenen inovatif içecek markası DİMES, genç tüketicileri dinlemeye ve gençlerin hayatına yeni deneyimlerle dokunmaya devam ediyor.

DİMES’in Reklamania Creative iş birliğinde hazırladığı yeni kampanyası, her zaman olduğu gibi göründüğünden daha fazlasını içeriyor. Kampanyanın yeni filminde, hayatlarımızdaki yeri giderek genişleyen Yapay Zeka da markanın özgün bakışı ve diliyle işleniyor. DİMES, hayranlarının kalplerinde taht kuran Mert Ramazan Demir ile iş birliğine de devam ediyor. Yaz havasını hissettiren filmde Mert Ramazan Demir, bu kampanya için özel oluşturulan Yapay Zeka avatarı ile birlikte ekrana geliyor. Filmde farklı anlarda Yapay Zeka deneyimleri ve gerçek deneyimler birlikte sunuluyor; gerçeği yaşamak, en doğal duyguları birlikte hissetmek göründüğünden daha fazlası mesajı veriliyor.

Özgün yaklaşımı ve iletişim dili ile DİMES, yeni “Göründüğünden Daha Fazlası” kampanyasıyla her zaman olduğu gibi bambaşka bir bakış açısı sergiledi. Bir taraftan yapay zekayı gündemine alıp uygulayabilecek kadar genç ve dünyayı yakından takip edebilen bir marka olduğunu; diğer taraftan her yerde herkes tarafından kullanılmak istenen bir teknolojiyi insan hayatının arkasında bırakarak ana marka stratejisinin temeli olan gerçekliği bugüne kadar bakılmamış bir açıdan bir araya getirebilmeyi başardı.

Z kuşağının yoğun ilgisini “Göründüğünden Daha Fazlasını” sunarak çeken DİMES COOL Lime Mix’in, büyük bir başarıya imza attığını söyleyen DİMES Pazarlama Direktörü Merve Keten, “DİMES COOL Lime Mix, istediği lezzeti hazırlamasına imkan sağlaması, ekonomikliği ve daha az ambalaj atığı ortaya çıkarmasıyla gençler için tam da yeni nesil bir akıma dönüştü. Hepimizin çok sevdiği Mert Ramazan Demir ile birlikteliğimiz sürüyor. Gerçeklik hem bizim hem de gençler için çok önemli, gerçeklik her zaman göründüğünden daha fazlası. Hayatlarımızda yer edinen Yapay Zekaya kendi özgün bakışımızla bakıyoruz; gerçek deneyimlerin, gerçek duyguların, gerçek anların tadına birlikte varmak, göründüğünden daha fazlasıdır diyoruz. Yapay zekayı, ezber bozan bir bakışla ele aldık. Teaser filmimizde, tüm kampanya Yapay Zeka ile hazırlanmış hissi verdik, tüketicilerin gerçeği istemelerini tetikledik. Gerçekliği isteyen tüketicilerimizin DİMES ile etkileşimleri, sosyal medyada viral oldu, hemen bir gün sonra gerçeklik üzerine kurulu filmi yayınladık” dedi.

DİMES Pazarlama Direktörü Merve Keten, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yine gençleri dinledik, yine gençlere onların dünyasından sesleniyoruz. Yapay Zekaya ezber bozan bakışımızın yanı sıra, gençlerin favori içereceği DİMES COOL Lime Mix’in şekersiz halini ve karpuzlu DİMES COOL’u, göründüğünden daha fazlasıyla gençlere sunuyoruz.”