Yılbaşı sofranızı MSA ile birlikte evde hazırlayın

2021 yılını evlerde karşılıyoruz. MSA, yeni yıla harika bir sofrayla girmek isteyenlerin yanında oluyor. MSA, yılbaşına özel olarak mezeden et yemeklerine, cupcake’ten pastaya eksiksiz bir masa için ihtiyacınız olan tüm eğitimleri online olarak sunuyor. MSA Eğitmen Şef’inin yönlendirmelerini takip ederek katılacağınız online workshoplar ile yepyeni teknikler öğrenecek, farklı mutfak becerileri edinecek ve enfes bir yılbaşı sofrasına imzanızı atacaksınız.

Yılbaşı sofranızı MSA ile birlikte evde hazırlayın
Yılbaşı sofranızı MSA ile birlikte evde hazırlayın

Yılbaşı sofranızı MSA ile birlikte evde hazırlayın

2021 yılını evlerde karşılıyoruz. MSA, yeni yıla harika bir sofrayla girmek isteyenlerin yanında oluyor. MSA, yılbaşına özel olarak mezeden et yemeklerine, cupcake’ten pastaya eksiksiz bir masa için ihtiyacınız olan tüm eğitimleri online olarak sunuyor. MSA Eğitmen Şef’inin yönlendirmelerini takip ederek katılacağınız online workshoplar ile yepyeni teknikler öğrenecek, farklı mutfak becerileri edinecek ve enfes bir yılbaşı sofrasına imzanızı atacaksınız.

 

Bu yılbaşında evlerdeyiz. Ancak evde de harika bir yılbaşı sofrası hazırlamak ve yeni yıla lezzet dolu bir şekilde girmek de mümkün. Yılbaşı ruhunu mutfağa taşıyan MSA, Yılbaşı Özel Online Workshop’ları ile birbirinden nefis içerikler sunuyor. eğitimlerin online olması sayesinde dünyanın neresinde olursanız olun, MSA’nın eğitmen şeflerinden yemek yapmanın püf noktalarını öğrenebilir, mutfaktaki yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

 

Farklı reçeteleri içeren online workshoplardan istediğinizi seçin, biletinizi alın, gönderilecek malzeme listesini hazırlayın ve harika bir sofra hazırlamak için ekranın karşısına geçin! 

MSA workshop’larındaki mutfak deneyimini evinizde de aynı profesyonellikte hissedebilmeniz için, MSA’nın deneyimli prodüksiyon ekibi tarafından, 3 farklı kamera açısı ile en ince detayları bile ekrandan rahatlıkla takip edebileceksiniz. MSA Eğitmen Şef’inin yönledirmelerini takip ederek katılacağınız online workshoplar ile yepyeni teknikler öğrenecek, farklı mutfak becerileri edinecek ve enfes bir yılbaşı sofrasına imza atacaksınız. 

 

Mezelerden yılbaşı menülerine, etler ve pişirme tekniklerinden yılbaşı çikolatalarına, vegan yılbaşı menüsünden yılbaşı pastasına kadar 2021’i zengin bir sofrayla karşılamak için ihtiyacınız olan her şey bu online workshoplarda.

 

Etler ve Pişirme Teknikleri-Yılbaşı Özel // 21 Aralık 10.30-12:00 - 29 Aralık 17.00-18:30

Yılbaşı sofralarının başrol oyuncusu eti en iyi şekilde hazırlamak istemez misiniz? Bu özel güne yakışacak bir yılbaşı klasiği hindi ve lezzetli bir alternatif kuzu pirzola, bu workshop ile mutfağınıza geliyor. İki yemeğin yanı sıra doğru et seçimi, etin kısımlarını ve porsiyonlanmasını, çeşidine göre etlerin pişirme teknikleri de bu eğitimde! 

 

Yılbaşı Çikolataları // 21 Aralık 17.00-19.30 - 28 Aralık 10.30-13.00

Yeni yılda tüm çikolata krizleri en tatlı şekilde atlatılsın diye mutfağınıza misafir oluyoruz. MSA Eğitmen Şef’ini takip ederek, yılbaşına özel tatlarda ve süslemelerle 2 farklı çikolatayı farklı teknikler ve püf noktaları öğrenebileceğiniz “Yılbaşı Çikolataları” online workshop’ını kaçırmayın.

 

Yılbaşı Menüsü // 22 Aralık 10.30-12:30 - 30 Aralık 17.00-19.00

Bu yılbaşı evlerimizdeyiz. O zaman sofraları neden şölen havasında donatmıyoruz? Mantar duxelle ve kestane ile Beef Wellington, yer elması püresi ve portakal şekerlemesi, fındık ve çikolatalı yılbaşı keki ile 2021 yılını lezzet dolu karşılamak ister misiniz? 

 

Yılbaşı Cupcake’leri // 23 Aralık 10.30-13.00

Kendisi küçük, lezzeti büyük cupcakelerle hem kendinizi hem de sevdiklerinizi mutlu etmek istemez misiniz? Yılbaşına özel lezzetlerdeki nefis keklerin frostingle taçlandırıldığı bu online workshop’ta cupcake’i cupcake yapan süsleme sanatının püf noktalarını öğrenecek, vişneli brownie cupcake ve bitter çikolata ganaj dolgulu, balkabaklı, ceviz ve tarçınlı cupcake yapımını öğrenerek minik lezzet bombaları hazırlayabileceksiniz. 

 

Vegan Yılbaşı Menüsü // 24 Aralık 10.30-12.30 

Yeni yıla girerken yepyeni lezzetlere kapılarını açmak isteyenler bu eğitime katılıyor. Alternatif içeriklerle harika bir sofra kurabileceğiniz “Vegan Yılbaşı Menüsü” online workshop’ında Mantar Wellington ve apple crumble yapmayı öğreniyor, yeni yılda da lezzeti sofralardan eksik etmiyoruz.

 

Yılbaşı Pastası 1- Kütük Pasta // 25 Aralık 10.30-13.00 - 30 Aralık 10.30-13.00

Geride bıraktığımız yıla veda edip yeni yılı kucaklamanın en güzel yollarından biri de pasta! Buche de Noel: Kütük Pasta yapımını, tüm teknikleriyle birlikte MSA Eğitmen Şef’ini takip ederek kendi mutfağınızda öğreneceğiniz bu online workshop’tan sonra yeni yılın yıldızı siz olacaksınız.

 

Yılbaşı Mezeleri // 28 Aralık 17.00-19.00 

Yılbaşı mezesiz olmaz. En koyu muhabbetlerin döndüğü sofraların en koyu müdavimi mezeyi, tabii ki yılbaşında da unutmadık. Bu eğitimden sonra hem sıcak hem de soğuk lezzetlerin inceliklerini öğrenecek, yeni yılda muhabbetinize lezzet katacak mezeler hazırlayacaksınız. Rosto pancarlı humus, çıtır levrek simit, tahinli yoğurt soslu taze otlu balkabaklı mücver sizi heyecanlandırıyorsa Yılbaşı Mezeleri eğitimi tam size göre. 

 

Yılbaşı Pastası 2- Naked Cake // 29 Aralık 10.30-13.00

Sadeliğiyle öne çıkan lezzetiyle konuşturan ve MSA’nın en sevilen workshop’larından biri olan Naked Cake, şimdi yılbaşı özel içeriğiyle sizin mutfağınıza misafir oluyor. Hem sade hem de asaletiyle dikkat çeken orman meyveli, red velvet naked cake ile sofralarını güzelleştirmek isteyenler bu online workshop’ta buluşuyor.

 

MSA’nın Yılbaşı Özel Online Workshop’ları ile ilgili detaylı bilgi için: https://msa.com.tr/online-workshoplar

 

Not: Workshoplar MSA Zoom hesabı üzerinden canlı olarak yapılacaktır. Etkinlik için biletinizi satın aldıktan sonra, Zoom adlı ücretsiz uygulamayı telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirmeyi unutmayın. 

 

MSA Hakkında

2004 yılında kurulan Mutfak Sanatları Akademisi (MSA), verdiği ayrıcalıklı eğitim ile bugün dünyanın en iyi aşçılık okulları arasında gösteriliyor. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir özel eğitim kurumu olan MSA, İngiltere kökenli City & Guilds, İskoç SQA ve Pearson/Ed Excel tarafından onaylı Türkiye’deki tek eğitim kurumu. Turizm ve yiyecek-içecek sektörlerine tam donanımlı profesyoneller sağlamayı amaçlayan MSA, 2020 itibariyle yılda binin üzerinde yeni mezun veriyor. MSA’da profesyonel eğitimlerin yanı sıra her ay mutfakseverlere özel workshop’lar düzenleniyor. MSA kampüsünde profesyonel aşçılık ve profesyonel pasta-ekmekçilik eğitim mutfakları, son teknoloji ekipmanlar ile donatılmış profesyonel barista sınıfı, uygulamalı barmenlik ve miksoloji sınıfı, davet taleplerine yanıt verebilecek donanımlı bir catering mutfağı, mutfakseverlere yönelik etkinlikler için tasarlanmış mutfaklar, konularına göre düzenlenerek inşa edilmiş uzmanlık mutfakları, mutfak prodüksiyonlarına özel tasarlanmış stüdyosu, seminer odaları, Türkiye’nin ilk ve tek mutfak oditoryumu, ‘Yeme - İçme Konulu Uzmanlık ve Nadir Eserler Kütüphanesi’ ve yiyecek - içecek tarihi konusunda özel bir koleksiyona sahip müzesi ile MSA Dükkân adlı MSA ürünlerinin satış alanı yer alıyor. Emirgan’daki Sakıp Sabancı Müzesi’nde faaliyet gösteren MSA’nın Restoranı ise, okulun devamı niteliğinde bir eğitim restoranı ve burada çalışan şef adayları, eğitmen şefleri önderliğinde harika lezzetlere imza atıyor. MSA, ayrıca MSA BOX hizmeti ile en sevilen lezzetlerin ev ortamında da kolayca hazırlanabilmesini sağlıyor. Ön hazırlığı MSA tarafından yapılmış, evde son haline getirilebilecek yemekler, pratik ürünler ve taptaze lezzetlerden oluşan menü https://msabox.msa.com.tr/ üzerinden incelenebiliyor.

www.msa.com.tr