Tchibo Türkiye’de üst düzey atama Genel Müdür Hasan Ulutürk oldu

Dünyanın lider kahve üreticilerinden Tchibo’nun Türkiye operasyonunda üst düzey bir atama gerçekleşti. 2007’den bu yana Tchibo’nun çeşitli departmanlarında yer alan ve son olarak Tchibo Türkiye Mağazalar ve Operasyon Direktörlüğü görevini yürüten Hasan Ulutürk, Tchibo Türkiye Genel Müdürü oldu.

Tchibo Türkiye’de üst düzey atama Genel Müdür Hasan Ulutürk oldu

Dünyanın lider kahve üreticilerinden Tchibo’nun Türkiye operasyonunda 

üst düzey bir atama gerçekleşti. 2007’den bu yana Tchibo’nun çeşitli departmanlarında 

yer alan ve son olarak Tchibo Türkiye Mağazalar ve Operasyon Direktörlüğü görevini yürüten Hasan Ulutürk, Tchibo Türkiye Genel Müdürü oldu.

 

5 yıldır Tchibo Türkiye genel müdürlük görevini yürüten Tuba Yapıncak’ın kariyerine yurtdışında devam etme kararı alması üzerine, şirkette Mağazalar ve Operasyon Direktörü görevinde yer alan Hasan Ulutürk Genel Müdür olarak atandı.

 

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Yönetimi bölümünü bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansı yapan Hasan Ulutürk, Tchibo içerisinde birçok farklı pozisyonda görev aldı. Ulutürk; perakende sektöründe satış, iş geliştirme, lojistik, ithalat ve tedarik zinciri operasyonların yönetilmesi konularında 13 yıldan fazla süredir çalışmalarını sürdürüyor.

 

Tchibo ailesine okul yıllarında katıldı 

Okul yıllarında Tchibo Türkiye ailesine katılan Hasan Ulutürk, mağazada başladığı kariyerine 2007’den 2011 yılına kadar Lojistik Uzmanı olarak devam etti. Ocak 2011’de Lojistik Müdürlüğü görevine getirilen Ulutürk, 2014’e kadar görevini başarıyla yerine getirdi. 2014- 2015 seneleri arasında Bölge Satış Müdürü görevini üstlenen Hasan Ulutürk, 2015- 2018 yılları arasında da Kıdemli İş Geliştirme Müdürü, 2018’den 2019’a kadar Mağazalar ve Operasyon Yöneticisiolarak Tchibo Türkiye bünyesinde yer aldı. 2019’dan bu yana da Mağazalar ve Operasyon Direktörü olarak çalışıyordu. 

 

Tchibo Hakkında:

Benzersiz bir iş modeline sahip olan Tchibo; 14 ülkede 1000’den fazla mağaza, 22.300 satış noktası ve internet mağazaları ile müşterilerine hizmet vermektedir. Şirket bu çok kanallı dağıtım sistemini, her hafta değişen gıda dışı ürünlerle birlikte, kahve ve kapsüllü kahve makinesi Cafissimo’yu sunmak üzere kullanmaktadır. 2016 yılında dünya genelindeki 12.000 çalışanıyla 3,3 milyar Euro kazanç sağlayan Tchibo; Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Almanya ve Macaristan'da kavrulmuş kahve pazarının lideri ve Avrupa’nın önde gelen e-ticaret şirketlerinden birisidir. 1949’da Hamburg’da kurulan aile şirketi, uyguladığı sürdürülebilir politikalar sayesinde, 2012 yılındaki Kurumsal Ahlak ve Çevresel Lojistik Ödülü ve 2013 yılındaki Federal Hükümet KSS Ödülü başta olmak üzere birçok ödüle layık görülmüştür. Tchibo 2016 yılında, Almanya'nın en büyük sürdürülebilir şirketi seçilmiştir.