Ana Sayfa Haberler T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY, GASTROSHOW ETKİNLİĞİNDE YER ALACAK

T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI MEHMET NURİ ERSOY, GASTROSHOW ETKİNLİĞİNDE YER ALACAK

T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 30-31 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Gastroshow etkinliğinin ilk gününde açılış konuşmasında yer alacak.

Mehmet Nuri Ersoy, etkinliğin ilk gününde açılış konuşmasıyla gastronomi ve turizm dünyasına seslenecek. Bu önemli konuşmada, Türk mutfağının dünya çapındaki saygınlığını ve popülerliğini vurgulayacağı ve sektöre dair önemli mesajlar vermesi bekleniyor Sayın Ersoy’un bu etkinlikte yer alması, Türk mutfağına olan desteğinin ve bu alandaki vizyonunun bir göstergesi olacak. Bu sayede Türk mutfağının uluslararası alanda daha da tanınmasına ve itibar görmesine katkıda bulunacak.

Ayrıca Sayın Ersoy, Türk Gastronomosi’nin ve Gastronomi Turizminin Türkiye’ye ve Türk turizminin gelirlerine olan katkısından bahsedecek. Ayrıca konuyla ilgili turizm geliştirme ajansı ve bakanlığın stratejilerini ise ilk kez bu konferansta açıklaması bekleniyor.

Gastronomi Turizmi Derneği nedir? 

GTD; Türk mutfağının, Türk üreticilerin dünyada ve Türkiye’de hak ettiği yere ulaşabilmesi için ulusal ve uluslararası alanlarda Türkiye’yi gastronomi alanında başarılarla temsil eden tek dernektir.