Ana Sayfa Haberler Ödüllü İtalyan Şef Luigi Stinga, Mandarin Oriental, Bodrum’da özgün lezzetler sunacak

Ödüllü İtalyan Şef Luigi Stinga, Mandarin Oriental, Bodrum’da özgün lezzetler sunacak

mandytoh.com

Bodrum Yarımadası’nın en büyüleyici koyu olan Cennet Koyu’nda yer alan Mandarin Oriental Bodrum, 2024 yazına eşsiz lezzetlerle dolu bir giriş yapıyor. Ayrıcalıklı konaklama seçenekleri, seçkin markaları ve dünyaca ünlü restoranlarıyla kişiselleştirilmiş bir tatil deneyimi sunan ödüllü resort, 29 Haziran – 5 Temmuz tarihleri arasında Ünlü İtayan Şef Luigi Stinga’nın özel mutfağıyla konuklarına gerçek bir gastronomi şöleni yaşatacak. 

Cennet Koyu’nun eşsiz manzarasında doğayla uyum içinde konumlanan Mandarin Oriental, Bodrum, yemyeşil bahçeli ve geniş teraslı odaları, barbekü köşelerine ve sonsuzluk havuzuna sahip, asırlık zeytin ve çam ağaçlarının arasında bulunan göz alıcı süitleri, ev rahatlığını sunan özenle dizayn edilmiş rezidans daireleri, lüks ve konforu bir araya getiren farklı konseptlerdeki seçkin villalarıyla ayrıcalıklarla dolu bir tatil deneyimi sunarken, özel projeleri ile de adından sıkça söz ettiriyor.

Ünlü Şef Luigi Stinga’dan sofistike dokunuşlar

İtalyan geleneksel yemeklerini Doğu yöntemleri ve lezzetleriyle harmanlayarak sofistike dokunuşlar yaratan celebrity şef Luigi Stinga, 29 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında Mandarin Oriental, Bodrum’da, Michelin yıldızlı mutfaklarda kazandığı deneyimle tasarladığı özgün lezzetleri otel misafirleriyle paylaşacak. 

Halen Emirates Palace Mandarin Oriental, Abu Dhabi’de, Michelin yıldızlı Talea By Antoni Guida’nın mutfağında görev yapan ve 2023’te Michelin Rehberi’ne “Genç Şef” ödülü ile giren Stinga, İtalya’daki çok önemli Michelin yıldızlı mutfakların ardından Mandarin Oriental Group’a katıldı.

Mandarin Oriental, Bodrum Genel Müdürü Tunç Batum, “10. Yılımıza özel olarak hazırladığımız projelerimizden biri de mutfak seçkimize yeni lezzetler ve dokunuşlarda bulunmak. Gastronomi günümüzde bir numaralı seyahat motivasyonu. Gittiğiniz yerlerin kültürlerini ve oradaki deneyimlerinizi yeme-içme dünyası ile keşfediyorsunuz. Ünlü Şef Luigi Stinga’nın bizim için özel tasarladığı menü ile misafirlerimiz üst seviye bir lezzet deneyimi yaşayacaklar.” olarak belirtti.  

Özgün yemekleri göz alıcı bir tasarımla birleştiren ve misafirlerine ayrıcalıklı bir atmosfer sunan restoranları, doğadan ilham alan mutfak şefleriyle gerçek bir gastronomi durağı olan Mandarin Oriental, Bodrum, 2024 sezonunda da lüks tatilin odak noktası olacak. 

Mandarin Oriental, Bodrum’da celebrity şef Luigi Stinga’nın özgün yemeklerini deneyimlemek için rezervasyonlarınızı www.mandarinoriental/bodrum adresinden yapabilirsiniz.