SAĞLIKLI TÜRK MUTFAĞI TEDARİKÇİSİ DEVABUDUR

SAĞLIKLI TÜRK MUTFAĞI TEDARİKÇİSİ DEVABUDUR
SAĞLIKLI TÜRK MUTFAĞI TEDARİKÇİSİ DEVABUDUR
SAĞLIKLI TÜRK MUTFAĞI TEDARİKÇİSİ DEVABUDUR
SAĞLIKLI TÜRK MUTFAĞI TEDARİKÇİSİ DEVABUDUR
SAĞLIKLI TÜRK MUTFAĞI TEDARİKÇİSİ DEVABUDUR
SAĞLIKLI TÜRK MUTFAĞI TEDARİKÇİSİ DEVABUDUR

 

Mustafa bey öncelikle sizi tanıyalım?

 

Ben Mustafa Yasin ÇAKAR , 2008  yılından itibaren Turizm ve gastronomi alanında hala ilk günkü heyecan ile çalışmalarımı sürdürüyorum..


Devabudur ‘un yola çıkma hikayesini anlatır mısınız?

 

10 Yıl önce lise sıralarında Turizm ve gastronomi alanında attığım ilk adımla, güvenin, mutluluğun sarsılmaz temeli olmak için yola çıktım. Devabudur ile çıktığım bu yolculukta, sırtından hiç ayırmadığım heybemle, toprağa hayallerimi ekerek, adımlarımı sağlamlaştırarak ve sıklaştırarak devam edeceğiz yolumuza.

Her yeni hizmetinde, heybesindeki tüm değerleri, daha kaliteli, daha güvenli bir Turizm ve gastronomi için katacağız hamurumuza. Şimdiye dek, odağında mutluluğun paylaşıldığı pek çok hizmete imza attık, her hizmetimizi dikkatle ve özenle ,bize duyulan güvene karşılık verebilmek adına var gücümüzle çalıştık, çocukluğumuzda öğrendiğimiz her şeyi, birer tohum gibi ektik ona can veren toprağa.

Her ektiğimiz tohumun bekçisi olduk, büyüyüp serpilen her hizmetimizi gururla ve kıvançla sunduk bize güvenenlere…Yaşamın özündeki mutluluğu ve bu mutluluğu bir araya getiren, huzur ve güven gibi temel ilkeleri, ile birlikte tedarikçilerimize hizmet etmeye devam ediyoruz.

 


Pandemi sürecinde ve sonrasında tüketim alışkanlıkları ezber bozdu. Doğal ve doğa temaları sıklıkla karşımıza çıkmaya başladı. Devabudur bu anlamda oldukça önemli bir yapılanma. Süreci nasıl değerleniyorsunuz?

 

Ne kadar doğal yaşarsak, o kadar kendimize ve varoluş sebebimize yaklaşırız. Ne kadar doğaya ve doğala yaklaşırsak o kadar iyi hissederiz. Bu nedenle bize düşen, doğaya, doğala, toprağa, suya, ağaca, onları seven, onlara bakan el emeğine sıkı sıkı sarılmak. Bu birlikteliği bir zeytin ağacı kadar sonsuza taşımak ve yarattığımız doğal değerlere odaklanmak diye düşünmekteyiz yüzden her zaman ifade ettiğimiz gibi doğal üretip, doğal tüketiyoruz.

 


Yurt içi ve yurtdışı çalışmaktasınız. Projelerinizden bahsedebilir misiniz?

 

 

Doğala ve doğal yaşama tutkun olduğumuz yakın çevremiz tarafından çok iyi bilinir. Ülkemizin doğal üretiminin ve tüketiminin yaygınlaşmasına katkımız olsun istiyoruz. Üretmeye vesile olduğumuz her ürünü Ülkemizin ve dünyanın her yerine göndermek arzusu içindeyiz… Tüketim çılgınlığının karşısında, bilinçli tüketimin arkasında duracak olan  devabudur.com ailesi olarak, az kullanıp öz kullanmayı teşvik etmeye amaçlamaktayız.

Yakın zamanda Doğal beslenme ve Sağlıklı Yaşam Zirvesini Beykoz Kasrında gerçekleştirdik. Bu zirvede ülkemizin doğal ürünlerinin tüm dünyaya tanıtılması ve toplumumuzun kimyasal gıdadan uzak durması hususunu tartıştık. Bu zirvede Türsab Başkan Yardımcısı Ali BİLİR,Exclusive Chef Rafet İNCE ve GTD Başkanımız Sayın Gürkan BOZTEPE beyde yer almıştı. Bu zirvelerin ülkemizinde yaygınlaşması için devabudur.com ailesi olarak yeni çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Gastronomi Turizmi Derneği’nin çok kıymetli üyesisiniz. GTD ailesine neler söylemek istersiniz?

 

Dünya artık daha küçük, insanlar daha çok seyahat etmekte ve çok farklı kültür ve deneyimleri en geleneksel ya da orijinal şekliyle almakta, bu durum toplumlalara kıyaslama imkânı da veriyor. GTD ailemiz bu durumunun bilinci ile en iyi hizmeti, en uygun ürünlerle bir araya getirerek dünyanın her noktasına ulaşmayı hedeflediği görüyoruz. Bu yolda Derneğimize devabudur.com ailesi olarak her zaman destek olmaya gayret edeceğiz. Gürkan bey ve ekibine başarılar diliyor, Bilgi, özen ve el emeği ile üretimi takdir edenlere teşekkür ediyoruz.