Ana Sayfa Haberler GTD üyeleri ”HABİBİ COME TO TÜRKİYE” kongresinde Arap yatırımcılarla toplandı

GTD üyeleri ”HABİBİ COME TO TÜRKİYE” kongresinde Arap yatırımcılarla toplandı

Arap Turizmci ve yatırımcılar Atatürk Kültür Merkezinde, Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’un sabah toplantısında bir araya geldiler. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ersoy; ”Türkiye’nin dünyanın merkezi olarak doğudan batıya tüm dünyayı birbirine bağlayan köprü olma özelliği ile bin yıllardır bu görevini layıkıyla yerine getiriyor” dedi. Turistlerin Anadolu coğrafyasını keşfetmesi için turizm bakanlığı ve turizm firmaları koordinasyonlu ve iyi çalışmakta olduğundan bahsetti. 4 mevsimi aynı anda yaşayabileceğiniz bir coğrafya olan Türkiye; bir turist için inanılmaz deneyimler yaşayacağı, mutfağı ile müthiş yemekler tadacağı bir coğrafyadır diyerek sözünü bitirdi.

    Sonrasında İstanbul Pullman Hotel & Convention Center’da düzenlenen B2B Workshop  etkinliğine geçildi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Kırkzade Travel Başkanı Sayın Hüseyin Kırk; Arap turistlerin Türkiye’ye ciddi katkıları olduğunu, birlikte çok iyi iş birliklerinin sağlandığını belirterek 2024 yılında bu hacmin daha da artmasını beklediklerini belirtti. 

    Ayrıca Türkiye‘de özellikle GTDnin de yaptığı çalışmalar ile gastronomik alandaki gelişmelerin  turistlerin ilgisini çektiğini, yemek kültürlerini deneyimlemek için geziler düzenlendiğini belirtti.

   Konuşmacılardan Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Başkanı Sayın Emin Çakmak, Türkiye’nin sağlık turizminde dünyada ilk sıralarda yer aldığını belirterek en iyi sistemlerin Türkiye’de olduğunu, türk doktorlarının dünyada önemli işlere imza atarak ülkemizde gurur kaynakları olduğunu belirtti. Sağlık turizminde en önemli teknolojik ürünlerin kullanıldığını ekleyerek dünyada üst ligde olduğunu belirtti.

    Konferansta  Emirates‘in Türkiye, Romanya ve Bulgaristan Bölge Müdürü Sayın Mehmet Gürkaynak, Kuveyt Seyahat Acenteleri Başkanı sayın Mohamed Almutairi, Suudi Arabistan Flynas müdürü sayın Sultan Alkhaldi gibi önemli isimler Türkiye’nin turizmdeki öneminden ve yatırımlardan bahsetti.

    Kapanış konuşmasını yapan Hüseyin Kırk davetlilere katılımları için teşekkür ederken B2B Workshop alanında görüşmelere davet ederek konuşmasını tamamladı.