GALATAPORT İSTANBUL’DAN GASTRONOMİ TURİZMİ DERNEĞİ ÜYELERİNE ÖZEL SUNUM

200 yıl sonra Karaköy sahilini halkın erişimine açmayı planlayan Dünya'nın örnek kruvaziyer limanı Galataport İstanbul kapılarını Gastronomi Turizmi Derneği üyerine açtı.

GALATAPORT İSTANBUL’DAN GASTRONOMİ TURİZMİ DERNEĞİ ÜYELERİNE  ÖZEL SUNUM
GALATAPORT İSTANBUL’DAN GASTRONOMİ TURİZMİ DERNEĞİ ÜYELERİNE  ÖZEL SUNUM

İçerisinde bulunan otelleriyle, kafeleriyle, restoranlarıyla ‘turizm kompleksi’ diye nitelendirilen Dünya'nın örnek kruvaziyer limanı Galataport İstanbul Nisan 2021’de açılması planlanıyor. 1,5 milyon turisti fazladan kazandıracağı düşünülen kültür ve turizm lokasyonu Galataport İstanbul’da dünyada ilk olan kapak sistemi uygulanacak. Gemi olmadığı zaman 3 metre yüksekliğindeki kapaklar indirilecek ve bu sayede Karaköy’den Fındıklı’ya kadar 1200 metrelik sahil kesimi halka açılacak. Doğuş Grubu ve Bilgili Holding ortaklığında hayata geçirilmekte olan proje için, ihale bedeli dahil 1.5 milyar dolarlık bir yatırım yapıldığı, yılda 7 milyonu yabancı turist olmak üzere 25 milyon kişinin ağırlanması bekleniyor.

Kruvaziyer Turizmi ve Gastronomi Turizm’inin odak noktası olmak istediklerini belirten Galataport İstanbul Genel Müdürü Erdem Tavas, Karaköy İstanbul ve Türkiye’ye değer katacakları konusunda bilgilendirdi.

Proje Geliştirme, Pazarlama ve Kiralama Genel Müdür Yardımcısı İrem Yücel Kaymak, Pazarlama Sorumlusu Mehmet Bali ve Liman işletme Genel Müdür Yardımcısı Figen Ayan sunumuyla dernek üyelerine detaylı bilgi aktardılar.

Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe ve  GTD üyelerinden Trabzon Bölge Temsilcisi Crakers Pizza sahibi Ahmet Tütünci, Genç GTD Komitesi Başkanı Devabudur markası ortaklarından Mustafa Yasin Çakar, GTD Antakya Bölge Temsilcisi Antiochia Süleyman Gülüm, GTD Yönetim Kurulu Üyesi LifeGroup’un CEO’su Erdem İpekçi ve GTD Gastroakademi Başkanı Yüksel Türemez’in katılımıyla gerçekleşen sunumda Türk Gastronomisi ve turizm sektörü ile ilgili  entegre çalışarak ortak paydada buluşacakları konusunda görüş birliği sağlandı.