Ana Sayfa Köşe Yazarları FLEXOİL KURUCUSU HAKTAN ADIGÜZEL RESTORAN KURUYORUM’A KONUŞTU

FLEXOİL KURUCUSU HAKTAN ADIGÜZEL RESTORAN KURUYORUM’A KONUŞTU

-Flexoil markasını tanıyabilir miyiz?

Haktan Adıgüzel: Flexoil, şirketimizin kimya ve yangın söndürme teknolojileri alanında öncü bir markalarından biridir. Özellikle yağ yangınlarına karşı geliştirdiği Türkiye’de ilk ve tek olan ürünleri, etkili formülleri ve pratik kullanımıyla öne çıkmaktadır. Sakarya’da 2022 yılında sektörde çok tecrübeli olan yöneticilerimiz tarafından kurulan şirketimiz, araştırma ve geliştirme çalışmaları sonucunda sektörde daha önemli bir konuma gelmeye başlamıştır.Flexoil, yüksek kaliteli ve güvenilir bir ürün yelpazesi sunarak kullanıcılarına güven vermektedir.

-Flexoil her mutfakta bulunması gereken bir ürün mü?  Bir tüketici bu ürünü mutfağında neden bulundurmalıdır?

Haktan Adıgüzel: Evet, kesinlikle Flexoil her mutfakta bulunması gereken bir üründür. Mutfaklarda pişirme işlemleri sırasında yağ yangınları sıkça meydana gelir ve bu yangınlar hızla büyüyebilir. İstatistiklere göre, konutlarda meydana gelen yangınlarının yaklaşık %50’si mutfak yangınlarından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, mutfakta kullanılan yağlar, ocaklar ve diğer pişirme ekipmanları potansiyel yangın risklerini artırır. Restoran ve otellerde ise her 5 işletmenin 1 tanesinde yağ yangını yaşanmaktadır. Flexoil bu tür yangın risklerine karşı etkili bir çözüm sunar. Kullanıcılar, Flexoil’i mutfağında bulundurarak olası yangın durumlarında hızlı ve etkili bir şekilde müdahale edebilir ve ciddi hasarların önüne geçebilirler. Bu nedenle, Flexoil her evin ve işletmenin mutfağında bulunması gereken hayati bir güvenlik ekipmanıdır.

Flexoil’in ürünlerinden bahseder misiniz?

Haktan Adıgüzel: Flexoil, özellikle yağ yangınlarına karşı geliştirdiği etkili çözümleriyle dikkat çeken bir üründür. Şirketimizin sunduğu başlıca ürünlerden biri, Flexoil Pratik Yağ Yangını Söndürücüsü’dür. Bu ürün, yağ yangınlarını hızlı ve güvenli bir şekilde söndürmek için tasarlanmış inovatif ve kompakt bir üründür. Flexoil, çevre dostu bir yaklaşımla tasarlanmış, zararlı kimyasal ve toksik madde içermeyen, yeşil bir üründür. Özellikle, yangın söndürme sürecinde ortaya çıkabilecek zararlı gazların miktarını minimize etmek için özel olarak formüle edilmiştir. Bu özelliği sayesinde Flexoil, çevre dostu ve insan sağlığına zarar vermeyen bir üründür. Ayrıca Flexoil ürünleri, yaşlıların ve engellilerin de rahatlıkla kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Kullanımı kolay ve pratik olması sayesinde herkesin yangın anında hızlı bir şekilde müdahale edebilmesine olanak tanır. Bu özellikleriyle Flexoil; güvenilir ve kullanıcı dostu bir yangın söndürme çözümü sunar. Flexoil ürünleri, işletmelerin ve kullanıcıların güvenliğini ve yangın risklerini minimize etmek için geliştirilmiş yüksek kaliteli ve güvenilir ürünlerdir.

-Otellerde ve restoranlarda yağ yangınlarının gerçekleşmemesi için ilk olarak yapılması gereken şey sizce nedir?

Haktan Adıgüzel: Otellerde ve restoranlarda yağ yangınlarının gerçekleşmemesi için ilk olarak yapılması gereken şey, düzenli bakım ve temizlik rutinlerinin uygulanmasıdır. Mutfak ekipmanlarının düzenli olarak temizlenmesi ve bakımının yapılması, yağ birikimini ve yangın riskini azaltır. Bununla birlikte, personelin yangın önleme prosedürlerine hakim olması ve yangın söndürme ekipmanlarını nasıl kullanacaklarını bilmesi kritiktir. Özellikle, yağ yangınlarına karşı etkili olan yangın söndürme cihazlarının kolay erişilebilir ve görünür bir konumda bulunması önemlidir. Bu önlemler, olası bir yangın durumunda hızlı ve etkili müdahaleyi sağlayarak can ve mal kaybını minimize eder. Flexoil acil bir durum anında hızlı, etkili ve çevre dostu bir yangın söndürme çözümü sunar. Kolay kullanımı, pratikliği ve erişilebilir olması ile yangın anında hayati rol oynar. Flexoil, oteller ve restoranlar için güvenilir bir yangın söndürme çözümüdür. Bu sebeple, oteller ve restoranlar gibi işletmelerin yangın güvenliği tedbirlerinde Flexoil Pratik Yağ Yangını Söndürücüsü gibi etkili ve güvenilir ürünleri tercih etmeleri önemlidir.

-Kontrolsüz bir yağ yangınıyla karşı karşıya kalmamız durumunda Flexoil burada nasıl bir rol oynuyor?

Haktan Adıgüzel: Yangın konusunda bilinmesi gereken en önemli konulardan birisi “Yangına başlangıç aşamasında müdahale edilmesi gerekir.” Yağ yangınları, diğer yangın türlerine göre daha tehlikelidir çünkü sıradan yangın söndürme yöntemleri genellikle etkili olmaz.Mesela bir yağ yangınına su ile müdahale etmek felakete yol açabilir. Çünkü suyun yağla teması ani bir buharlaşma ve patlama ile sonuçlanabilir, bu da yangının kontrolünü tamamen kaybetmeye neden olabilir. Ayrıca bir yağ yangını durumunda tavayı taşımaya çalışmak tavanın üstünü örtmeye çalışmak da çok tehlikelidir. Çünkü yağın sıcaklığından dolayı tavada ani bir sıçrama yaşanabilir, tava devrilebilir ve kızgın yağ kişilere ciddi yanık hasarları verebilir. Bu tarz kontrolsüz yağ yangını durumunda, Flexoil Pratik Yağ Yangını Söndürücüsü devreye girer. Flexoil, hızlı ve etkili bir şekilde yağ yangınlarını söndürerek durumu kontrol altına alır. Özel formülü sayesinde yağ yangınlarını saniyeler içinde bastıran Flexoil, yangının yayılmasını engeller ve ciddi zararların önüne geçer. Bu nedenle, kontrolsüz bir yağ yangını durumunda Flexoil kullanmak, yangının büyümesini önler ve güvenliği sağlar.

-Son olarak Flexoil kapsamında eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Haktan Adıgüzel: Flexoil, kullanıcıların güvenliğini ve yangın risklerini en aza indirmek için sürekli olarak Ar-Ge çalışmalarını sürdürmektedir. Müşteri memnuniyetini ve güvenliği ön planda tutan bir marka olarak, kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmaya devam edeceğiz Ayrıca, yangın önleme ve güvenlik konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla eğitim ve bilgilendirme faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.