ERDEM İPEKÇİ İLE ÇOK ÖZEL RÖPORTAJ

ERDEM İPEKÇİ İLE ÇOK ÖZEL RÖPORTAJ
ERDEM İPEKÇİ İLE ÇOK ÖZEL RÖPORTAJ
ERDEM İPEKÇİ İLE ÇOK ÖZEL RÖPORTAJ
ERDEM İPEKÇİ İLE ÇOK ÖZEL RÖPORTAJ
ERDEM İPEKÇİ İLE ÇOK ÖZEL RÖPORTAJ
ERDEM İPEKÇİ İLE ÇOK ÖZEL RÖPORTAJ
ERDEM İPEKÇİ İLE ÇOK ÖZEL RÖPORTAJ
ERDEM İPEKÇİ İLE ÇOK ÖZEL RÖPORTAJ

ERDEM İPEKÇİ KİMDİR TANIYABİLİR MİYİZ? LİFE GRUP HAKKINDA BİLGİ ALABİLİR MİYİZ?

Erdem İpekçi bugün Life Park ile karşınızda. Davet mekânı zincirimiz var bu mekânın kurucusu ve işletme sahihim. Grup mekânlarımız arasında Life Park ve Qubbe mekânları var. Life Park İstanbul’un etkinlik ve açık hava davet mekânı. 250 dönüm bir orman alanı içerisinde ve 8 senedir de burada  Life Park mevcut. Yaklaşık yılda 200 bin kişinin giriş yaptığı etkinliklere konserlere ev sahipliği yapan grup olarak da yılda 500’e yakın düğün lansman kına ev sahipliği yapan bir grubuz. Ben de bu grubun hem girişimcisiyim hem de kurucusuyum.

 

DOMUS ÇADIR PROJENİZ HAKKINDA OKUYUCULARIMIZI BİLGİLENDİRMEK ADINA NELER SÖYLERSİNİZ ?

Life Park Domus; Domus markası Macaristan da Avrupa’nın en büyük küre çadır üreticilerinden biri olan firma. Buradaki ismi de Qubbe çadır diye geçiyor. Biz Domus firmasıyla beraber bir güç birliği yaptık. Onların 25 metre çapında olan küre çadırını İstanbul’a sabit kurmayla alakalı bir işbirliği yaptık. Biz ev sahibi olarak buraya 12 metre tavan yüksekliğini,  25 metre çapı olan yaklaşık 600 metre iç alanı olan bu dev çadırı buraya kurarak bir kış dünyası için daha doğrusu kapalı bir davet mekânı olarak böyle bir yeri yarattık. Burayla ilgili isteğimiz MİCE projeyle alakalı farklı bir proje olacağı için inandık. Buraya gökyüzünden baktığınız zaman orman içerisinde tamamen entegre olmuş doğal bir kuş kafesi gibi görünüyor. Panoramik özelliği bol oksijeni ile tabiat parkın ortasında olmasıyla benzersiz bir etkinlik deneyimi yaşatıyor. Burada lansman yapmak isteyen otomotiv firmaları da hedefimizde. Bir takım gastronomik organizasyonlar da yapılabilir. Özetle biz burada kendimize ormana samimi ve uyumlu bir etkinlik yeri yapmış olduk. Bu da hem kış sezonunda kapalı bir mekân doğayla dost ve kaldırılabilir, takılabilir bir alan olması bakımından değerli.

AVRUPA'DA VE DÜNYADA BU PROJENİN ÖRNEKLERİ VAR MI?

Dünyada elbette küre çadırlar var fakat bir orman tabiatının ortasında olması bakımından şu anda dünyada tek. Ayrıca video mappingle bugün burada misafirlerimize izlettireceğimiz , video mapping şovlarla da animasyonların da uygulanabilmesi bakımından bu yapı çok daha donanımlı ve bir anda görsel efektlerle bambaşka diyarlara götürebiliyor.

 

MİCE SEKTÖRÜNE BU PROJENİN KATKILARI NE OLACAK GASTRONOMİ KÖYÜ PROJESİ İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME YAPMANIZI İSTERİZ VE GASTRONOMİ TURİZMİ DERNEĞİ ÜYELERİNE NE MESAJ VERMEK İSTERSİNİZ?

400 kişilik toplantı düzeneği olarak alternatif bir yer oldu. Doğa içerisinde alternatif bir yer oldu. Ayrıca pandemi döneminde insanlar dört duvar noktasından çekiniyor biz doğa içerisinde istediği zaman açık alana adım atarak çıkabileceği ve alternatif bakımdan kendisini sağlıklı mutlu hissedebileceği bir yer sunmuş olduk ki bu bakımdan tek.  Video mappingle entegre bir gösteri salonu olarak sunuldu bu da çok büyük kolaylık zaman olarak baktığımızda önemli bir alan yarattık.

 

Gastronomi köyümüzün lansmanı geçen sene yaptık fakat kurulumuyla ilgili heveslenirken pandemiye takıldık. Gastronomi köyü de çok ses getirici bir proje oldu bütün ana haber bültenlerinde Türkiye ebasında yer aldı. Herkes de ilgi gösterdi. Fakat bizim tabi ki bu sene bunu hayata geçirmemiz mümkün olmadı pandemi süreci bittikten sonra buna başlayacağız. Gastronomi köyü Life Park içerisinde bu proje için ayrılmış 19 dönüm alanda Türkiye’nin farklı bölgelerine coğrafyalarına ve lezzetlerine ayrılmış yaklaşık 100 tane bungalovdan ve taşınabilir yapıdan oluşan bir lezzet köyü olacak. Tabi ki bunun içerisinde çocuk sahalarından oluşan oyun oynama alanlarından kültürel noktalarından ve animasyonlara kadar bir içerik olacak.