Accor Türkiye Otelleri Yeni ALLSAFE Güvenlik Standartları Eşliğinde Yeniden Hizmete Açılıyor

Dünyanın öncü otel gruplarından Accor Otel Grubu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Türkiye’de geçici olarak kapatılan otellerinin 6 Temmuz 2020'den itibaren ALLSAFE güvenlik standartları ile faaliyetlerine devam edeceğini duyurdu.

Accor Türkiye Otelleri Yeni ALLSAFE Güvenlik Standartları Eşliğinde Yeniden Hizmete Açılıyor

FRANSA merkezli Avrupa’nın en önde gelen otel zinciri Accor Otel Grubu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını sebebiyle, Türkiye’de geçici olarak kapatılan otellerini 6 Temmuz 2020’den itibaren yeni ALLSAFE hijyen ve güvenlik standartları eşliğinde yeniden hizmete açıyor.

 

Epidemiyolojik durumun iyileşmesi ve grubun faaliyet gösterdiği şehirlerdeki kısıtlamaların kaldırılmasıyla birlikte otel faaliyetlerinin yeniden başlaması mümkün hale geldi. Tüm oteller, Bureau Veritas iş birliği ile Accor tarafından geliştirilen, yeni ALLSAFE güvenlik standartlarına göre faaliyetlerini sürdürecek. Bununla birlikte yerel otoritelerin tavsiyeleri de bu standartlara uyarlanacak.

 

ALLSAFE, hijyen ve odaların dezenfeksiyonu için protokoller, ortak alanlar, konukların ve personelin sağlık durumlarının izlenmesi, konuklara dezenfektanlar, oda servisi ve restoran operasyonları için yeni düzenlemeler de dahil olmak üzere sıhhi güvenlik ve sağlığın korunması için artan gereksinimler çerçevesinde alınan önlemleri kapsıyor. Bu standartlar, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu tavsiye ile aynı doğrultuda kriterler gözetilerek belirlendi. Şu anda, tüm çalışan ve yeni açılan otellerde bu yeni prosedürler uygulanıyor. Gelecekte, sektördeki tüm oyuncular ALLSAFE denetimlerini geçmeleri halinde uygun kalite etiketini alabilecek.

 

Accor Yeni Doğu Avrupa COO’su Alexis Delaroff konu hakkında şunları söyledi: "1 Haziran'dan itibaren COVID-19 salgınının zirve yapmasıyla beraber geçici olarak kapatılan otellerin işletmesini kademeli olarak devam ettirmeye başladık. Otellerimiz misafirlerini halihazırda karşılamaya hazır – planlarımıza göre 35 otelimizde 6 Temmuz tarihine kadar yeniden açılacak. Olumsuz epidemiyolojik durum göz önüne alındığında, konuklarımız Accor'u seçtiğinde huzur ve güvenliklerinden emin olmalarını sağlamak için her türlü çabayı göstermekteyiz. Bölgemizdeki otellerde ve dünya çapında ALLSAFE standartlarını uygulayarak sadece yerel düzenleyicilerin tüm gereksinimlerini karşılamakla kalmayıp, birçok yönden daha fazlasını da sağlamaktayız."

 

Türkiye otellerinin yanı sıra, grubun dünya çapındaki otelleri de yaz turizm sezonu için hazırlanıyor. Accor Otel Grubu, küresel ağının %70'inin ALLSAFE uygunluk sertifikası aldığı takdirde konuklarını karşılamaya başlayacağını öngörüyor.

 

Konuklarına seyahatlerini planlama ve güvenliklerini koruma altına alma konusunda daha fazla esneklik sağlamak için Accor, ALL Sadakat Programı kapsamında iptal politikasını esnetiyor ve üyelere ayrıcalıklarını ve statülerini koruma fırsatı sunuyor. Örneğin, esnek bir ücret karşılığında rezervasyon yaptırarak, konuklar iptal anında tam para iadesi alabilecek ve 2019'da elde edilen programdaki statü 2021 yılına kadar otomatik olarak uzatılabilecek.

 

Tüm bunlara ilave olarak COVID-19 ile küresel savaş henüz tamamen kazanılmadığından, Accor Dayanışma Grubu'nun vakıf fonu, virüse karşı araştırma ve girişimleri desteklemek için Pasteur Enstitüsü ile ortaklık kurdu. ALL üyeleri bu ortaklığı destekleyebilecek ve vakfa biriken puanlarını bağışlayabilecek. Accor Dayanışma da Enstitüye eşdeğer karşılığını ödeyecek ve kendi fonlarını ekleyecek.

 

COVID 19 salgının başlaması ile çalışanlarına ve partnerlerine “ALL Heartist Fund” adı altında 70 milyon Avro değerinde fon kuran Accor grubu, bu fon ile çalışanlarına destek vermeyi sürdürüyor. Accor Türkiye Otelleri, pandemi sürecinin başından beri Türkiye’de, hane bireylerinin işten çıkarılması, hastalık sebebi ile çalışamama gibi çeşitli sebepler ile finansal sıkıntı yaşayan 65 çalışanını bu fondan yararlandırdı ve ilerleyen süreçte de ihtiyaçlar göz önünde bulundurarak, fon desteklerinin sürdürüleceğini duyurdu.

 

 

Accor hakkında

 

Accor, 110 ülkedeki 5.000 otel, resort ve rezidansta benzersiz ve anlamlı deneyimler sunan dünya lideri artırılmış bir misafirperverlik grubudur. Lüksten ekonomiye rakipsiz bir marka portföyüne sahip olan Accor, 50 yıldan fazla bir süredir misafirperverlik becerisi sunmaktadır. Konuklarına konaklamanın ötesinde deneyimler sunan Accor yiyecek ve içecek, eğlence, sağlık ve ortak çalışma markalarıyla yaşamanın, çalışmanın ve eğlenmenin yeni yollarını sunuyor. İş performansını artırmak için Accor’un iş hızlandırıcıları portföyü, konukseverlik dağıtımını, operasyonları ve deneyimi güçlendirir. Konuklar ayrıca, dünyanın en çekici otel sadakat programlarından birine ALL Accor Live Limitless’e erişim sağlıyor.

Accor, sürdürülebilir değer yaratmaya derinden bağlıdır ve dünyaya ve topluma sürdürülebilir kazandırmada aktif bir rol oynar. Planet 21 – Acting Here olumlu bir misafirperverlik deneyimi için çaba sarf ederken, bağış fonu olan Accor Solidarity (Accor Dayanışma), mesleki eğitim ve istihdama erişim yoluyla dezavantajlı grupları güçlendirmektedir.

 

Accor SA, Euronext Paris Menkul Kıymetler Borsası'nda (ISIN kodu: FR0000120404) ve ABD'deki OTC Piyasasında (Ticker: ACRFY) halka açık olarak listelenmiştir. Daha fazla bilgi için accor.com adresini ziyaret edebilir ya da bizi Twitter ve Facebook'ta takip edebilirsiniz.