BURSA’ NIN GÖZDESİ PODYUMPARK

BURSA’ NIN GÖZDESİ PODYUMPARK

31
0
PAYLAŞ

Bursalıların gözde yaşam alanı PodyumPark’ı restorankuruyorum.com ve Gastronomi Turizmi Derneği olarak gezdik, PodyumPark Genel Müdürü Ahmet İNSEL Bey’ e sizler için PodyumPark’ı sorduk:

  • Podyum Park’ ı bir ‘AVM’ den daha fazlası olarak görebilir miyiz? Siz firmanızı nasıl tanımlarsınız?

Öncelikle statümüzü farklı tanımladığımızı ifade etmek gerek. İçeriğimiz, kuruluş amaçlarımız ve barındırdıklarımıza bakılınca aynı kategoride değerlendirilmememiz gerektiğini düşünerek, adımıza PodyumPark Yaşam ve Eğlence Merkezi diyoruz.

Bünyemizde banquet salonlarımızın, tenis kulübümüzün, aquaparkımızın ve tiyatro sahnemizin olması bu yapıya büyük bir fark katmakta. Her yaş grubundan insan, sabahın ilk saatlerinden gecenin geç saatlerine kadar, farklı ihtiyaçlarına farklı alternatifler bulabilir ve keyifle vakit geçirebilir.

  • Podyum Park yarattığı fark ile sektöre ne gibi katkılar sağlamaktadır?

Yaşam ve eğlence merkezi olarak, spor, sanat, eğlence ve yeme içme başlıkları altında toplayabileceğimiz ve alanında gücünü kanıtlamış markaların oluşturduğu sinerji ve enerji bizleri Bursa’da tartışmasız zirveye taşıyor. 2016 yılında aldığımız “En iyi Temalı Açık Alan Eğlence Merkezi Ödülü’’müz de bu iddiamızı destekler nitelikte. Sektöre her şeyden önce istihdam sağlamakla en önemli vazifeyi yerine getiriyoruz. Yeme içme sektörünün zincir markalarına Bursa ile en doğru noktada buluşma alanı açarak hem markalarına güç katıyor hem de yerel yatırımcıya katma değer sağlıyoruz.

  • Podyum Park’ın gastronomik anlamdaki değerleri ve faaliyetleri nelerdir?

Bünyemizde sadece yeme içme alanında, farklı içeriklerde hizmet veren 34 mekân bulunmakta. Bunların dışında işletmesini Podyum yönetim olarak yaptığımız ve “Geleneksel Bursa Lezzetleri’’  adı altına topladığımız 11 değerli marka yer almaktadır. Dünden bugüne taşınan ve bizlerin aracılığı ile hem genç kuşakla buluşturduğumuz hem de geleceğe taşımakla gurur duyacağımız geleneksel Bursa Lezzetleri ile gastronomik anlamda değerli bir alan açarken aynı zamanda toplamda sadece yeme içme mekanlarında çalışan yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağlanmıştır.

Bunların dışında, özellikle yerel belediyelerin destekleri ile yerel ürünler ile üretim yapan kadın derneklerine ürünlerini satabilmeleri adına da yer vermekteyiz. İleri bir tarihte, sabit bir noktada var olmalarını da sağlayabilmek adına da bir çalışma yapıyoruz.

  • Yiyecek içecek, kültür sanat, tematik eğlence, spor ve alışveriş gibi birçok alanı aynı potada eriterek faaliyetlerinizi başarıyla sürdürüyorsunuz. Peki sizi gerek sektörden gerek müşteriniz olarak takip edenleri heyecanlandıracak yeni bir alan projeniz var mı?PodyumPark olarak geçen yıl alan içinde bir tiyatro salonunu ve “yeni nesil gazino“ olarak tanımladığımız mekanı hayat geçirdik. Podyumpark içinde olmasa da grup şirketimizin iki farklı lokasyonda yine turizme hizmet edecek projeleri yapım sürecinde.
  • Gastronomi Turizmi Derneği’nin çalışmaları hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Birlik olmanın ve birlikte hareket edebilmenin gücüne inanan bir yapı olarak, sizlerin sektöre ses olduğunuzu görüyoruz. Özellikle yurtdışında, Türkiye gastronomi turizminin hak ettiği yerlere gelmesi, her yıl giderek artan sayıda gastronomi ziyaretçisini kentlere çekeceğine inanıyoruz.
Derneğin bir üyesi olarak kendi alanımızda sektörün hak ettiği değeri bulması adına birlikte yapılacak etkinliklerde yan yana olmayı diliyoruz.

 

PAYLAŞ
Önceki makale3 GÜNDE ARDAHAN

BİR CEVAP BIRAK