PAYLAŞ

Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan BOZTEPE, bugün Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY ile görüşme gerçekleştirdi.

 

GTD’ ye tam destek veren bakanımızın bizlere selamlarını ileten BOZTEPE, Gastronomi Turizminin ülkemizde hakkettiği yere gelmesi için hedef koyduklarını ve çalışmalara hız vereceklerini belirtti. Ayrıca, sektör için yeni hedef rakamı 22 milyar USD olarak belirlediklerini ekledi.

GTD Onursal Başkanı olarak GTD’nin yanında olacağını ifade eden Bakan ERSOY‘ a teşekkürlerini sunan BOZTEPE ayrıca ekledi:

” Türkiye gerek tarihî geçmişi gerek coğrafî yapısı itibariyle dünya arenasında avantajlı oluşunun yanı sıra köklü ve çok kültürlü mutfak yapısıyla fark yaratacak unsurlara doğuştan sahip bir hazine. Bu sebeple bizlerin üzerine düşen en önemli görev öncelikle bu değerlerin farkına varmak, sahip çıkmak ve değer katacak çalışmalarda bulunmaktır. Hepimizin üzerine düşen sorumlulukları var, bu süreçte herkes elini taşın altına koymalı. Sonra ülke olarak meyvesini hepimiz toplayacağız.”

 

 

BİR CEVAP BIRAK