Sağlığı için başladı, tutkuya dönüştü.

Sağlığı için başladı, tutkuya dönüştü.

294
0
PAYLAŞ

Domino’s Pizza’da Kurumsal Operasyonlar Direktörü olarak görev yapan Aziz Babacan, yoğun iş hayatı koşullarına rağmen hobisi olan yüzme sporundan asla vazgeçmiyor. Her sene yarışlara katılan Babacan, sağlık sorunlarını düzeltmek amacıyla başladığı sporu bir tutkuya dönüştürerek, katıldığı zorlu yarışlarla adından söz ettiriyor.
1530776059_IMG_9759

Domino’s Pizza Kurumsal Operasyonlar Direktörü Aziz Babacan, sağlık sorunları nedeniyle başladığı yüzme sporunu tutkuya çevirdi. Her geçen yıl daha da zor yarışlarda kendini gösteren Babacan, bu yıl da Kaş Belediyesi tarafından düzenlenen Uluslararası Likya/Kaş Kültür ve Sanat Festivali kapsamında, 1 Temmuz 2018 günü gerçekleşen 14. Uluslararası Meis – Kaş Yüzme Yarışması’na katıldı.

 

Yoğun iş temposuna rağmen yüzme sporunu hayatından çıkarmayan Babacan, yarış öncesi istediği sıklıkta idman yapamasa da yarışta başarılı bir performans sergiledi. Zaman zaman ters akıntıya karşı yapılan bu zor yarışa son derece yüksek bir motivasyonla başlayan Babacan, hedefleri doğrultusunda 7.5 kilometrelik Kaş – Meis parkurunu tamamladı.

 

Babacan “1 Temmuz 2018 benim için çok önemli bir gündü. Yunanistan’ın Meis adasından Kaş’a yapılan geleneksel yüzme yarışına katılma şansım oldu. Her şeye rağmen yarışı 3 saat 21 dakikada tamamlamanın gururunu yaşıyorum. Yarışa başlarken tek hedefim, 7,5 kilometrelik bu zorlu parkuru bitirebilmekti. Her ne kadar zorlayıcı olsa da, yarışı bitirmeye odaklanmamla birlikte tüm ağrılarımı unutarak hedefe kilitlendim. Sonrasında yaşadığım başarı hissi ise, yarıştan sonra tüm ağrılarımı unutturmaya yetti.” dedi

 

Domino’s Pizza’da Kurumsal Operasyonlar Direktörü, geçtiğimiz yıllarda da İstanbul Boğazı ve Çanakkale Boğazı’nda düzenlenen yarışlara katılmış, bu yarışlara da yüksek tempolu antrenmanlarla hazırlanarak, her sene aldığı dereceyi yükseltmiştir.

BİR CEVAP BIRAK