PAYLAŞ

Bu hafta seçim bitti de önümüze bakacağız artık.

Benim için en önemli konu OY için ülkemizin yaşlı genç demeden sandıklara gitmesi oldu.

Sonuca sevinenler veya üzülenler de olsa Türkiye seçimini yaptı.

Artık önümüze bakalım.

 

Ben de seçim bahanesi ile İzmir’de oyumu kullandım.Hemde okuduğum lisem İzmir Atatürk Lisesi’nde.

444

 

Ne kadar da özlemişim Lisemi…

101

Gelelim İzmir iş alemindeki son gelişmelere: Ticaret Odası yeni başkanı sevgili kardeşim Mahmut Özgener daveti ile Tayfun Yelkenbiçer ağabeyimin bir telefonu ile İzmir’e atladım gittim.Konu şu İzmir Ekonomi Üniversitesinin bağlı bulunduğu İTO vakfı mütevelli heyeti üyesi olduğum için buradaki son gelişmeleri bana başkan Özgöner’in ağzından dinlemem gerekiyormuş. Buna göre de 27 Haziran’da Vakıf seçimlerinde karar vermem gerekiyormuş.

555

2 Günümü sevgili dostlarım ağabeylerim; İzmir Ticaret Odası ve Vakıf üyeleri ile birlikte geçirdim desem yanlış olmaz. Onlar da beni ben de onları çok özlemişiz.

Sakıpağa Ailesi, Altınkapı Dönercisi Cüneyt Altınkapı, Deniz Restoran sahibi Ercan Kardeşim, Aracılar Matbaa Fatih Aracı, Tayfun Yelkenbiçer, Tamer Telek, Bernard Arcas, Cemal Elmasoğlu ilk etapta aklıma gelen dostlar.

777

 

İzmir denilince yapılması gereken önemli ritüelleri de yerine getirdim elbette; Mesela Reyhan Pastanesinde Krokanlı PASTA üzeri dondurma, Alsancak yüzde yüzde kahve, Alsancak Tarihi Fırında Kaşarlı Kumru ve boyoz ile kahvaltı  gibi….

355373f9-8c7a-4803-ace5-4c16ad673a22

En önemli ziyaretlerimden biri de Gastronomi Turizmine inanmış Urla belediye başkanı; Sibel Uyar ziyaretim oldu. İzmir’de mesafeler 45 dakikayı geçmediği için İstanbul’da bu yazıyı okuyanlar şaka mı diyebilir ama bunların hepsi 1.5 günde oldu. Urla Belediyesi bildiğiniz üzere ENGİNAR FESTİVALİ ile muhteşem başarılara imza atıyor. Ben Sibel başkan ve ekibi le gurur duyuyorum. Hem delikanlı kadın, tuttuğunu koparıyor hem de dobra… Ağzından ne çıkıyorsa sözünün eri; gerçekleştiriyor. Eşi ile tanıştım çok değerli bir dost kazandım. Sibel Hanım bu sene yaptığı organizasyona 1 milyon kişi geldiğini biliyor muydunuz? Şehrin resmi nüfusu 44.000 kişi.

Urla Etkinliğine; Yılmaz Karakoyunlu, İlber Ortaylı, Demet Akbağ, Ender Saraç, GTD başkan yardımcısı Ömer Kartın katılanlardan sadece birkaçı. Bu değerli kişiler ülkenin sağlık ve gastronomisine yön veriyorlar. Enginarın faydalarını anlatan paneller ve açık pazarda hem sosyete hem de köylü bir arada sevgi dolu festival yapıyor. Enginar ekim alanı 1.5 kat artmış durumda, stand açan üretici 2 günde kredi borcunu kapatıyor daha ne olsun. Daha şehre nitelikli turist geliyor .Ayrıca etkinliklerde Mütevelli heyeti içinde bulunduğum İzmir Ekonomi Üniversitesi Gastronomi Bölümü hocaları da halkı bilinçlendiriyor.

Gastronomi Turizmi ile markalaşan belediye örneği işet Urla Belediyesi… Tebrikler Sibel başkan; tebrikler Sibel başkanın arkasındaki gizli güç; ekibi…

222

Gelelim Foça’ya; ben Foça’yı hep severim annemin evi orada diye mi Karşıyakalı olduğumdan mı bilemiyorum ama Gökhan başkanın artık silkelenip kendine gelmesi şart. Yıllardan beri yaratıcı bir icraat görüp duyamıyorum. Bir baktım belediye megafonundan; seçime bir gün kala iktidar partisi kötüleniyor. Bunu hiç yakıştıramadım. Yani bir kızı tutmuşlar sürekli konuşuyor. Belediye huzur arayan tatilcilerin huzurlarını kaçırmak için elinden geleni yapmış.

Arkadaş sen siyaset yapacağına çöpleri topla otopark yarat, balık halini ve pazarı düzenle millet kime oy vereceğini bilir.

Urla veya Alaçatı’ya Gökhan başkan hiç gidip feyz almıyor mu anlamıyorum ama vizyon şart.

202

Neyse seçimlerden sonra KENDİNİ yoga ya verenler var. Ama Benim keşfettiğim grup Dünya’da yayılıyor. Bundan sonra Yoga yapanlar bu gruba …

111

İzmir esintileri bu haftalık benden bu kadar.

888

 

İstanbul’da bakalım beni neler bekliyor.

 

BİR CEVAP BIRAK