Eataly’de oyun birlikte, hayat birlikte!

Eataly’de oyun birlikte, hayat birlikte!

721
0
PAYLAŞ

Lezzet arayanların buluşma merkezi Eataly İstanbul, bulunduğu tüm ülkelerde İtalyan mutfağını ve yerel kültürü desteklediği gibi, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle hayalleri gerçekleştirmeye devam ediyor. Eataly İstanbul ve dünyanın en yaygın sivil toplum kuruluşlarından biri ve en büyük amatör spor organizasyonu olan Special Olympics’in bir parçası ve Türkiye’deki tek kuruluşu olarak faaliyet gösteren Özel Olimpiyatlar Türkiye ile özel bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor. 22 Nisan, Cumartesi günü Eataly’de çocuklar Tanem Sivar’la kendi uçurtmalarını hayallerindeki gibi renklendirip, uçurabilme imkanı yakalayacaklar. Uçurtmaların satışından elde edilecek tüm gelirse Özel Olimpiyatlar Türkiye’ye bağışlanacak.

Uçurtmalar çeşit çeşit renk ve şekilleriyle gökyüzünde salınırken, aynı zamanda çocukların uçsuz bucaksız hayal dünyalarında bir gezinti yaparlar. Miniklerin bu duyguyu yeniden yaşamaları için EatalyTanem Sivar’ın da katılımıyla özel bir etkinlik düzenliyor. Çocukların yaşıtlarıyla kaynaştığı ve birlikte hayal güçlerini geliştirebilecekleri bu özel etkinlikte çocuklar, Eataly’de satışa sunulacak uçurtmaları Tanem Sivar’la birlikte kendi elleriyle renklendirerek, hayallerindeki uçurtmayı hayata geçirecekler. Sonrasında, çocukların umut dolu dünyasını temsil eden bu uçurtmaları hep birlikte uçurma keyfini sürecekler. Üstelik uçurtmaların satışından elde edilen tüm gelir, Özel Olimpiyatlar Türkiye (TÖSSED) derneği yararına bağışlanacak.

1492673937_Tanem_Sivar

Özel Olimpiyatlar Türkiye, özel eğitim gereksinimi olan bireyleri, sporun birleştirici gücüyle yakın çevrelerinin dar sınırlarından çıkarıp yaşamın akışı içine çekmek, daha fazla spor dalında, daha geniş bir coğrafyada, daha çok bireye ulaşmak amacıyla önemli projeler yürütüyor. Bu projelerin merkezindeki düşünce ise, özel eğitim gereksinimi duyan herkese, özellikle sportif ve sosyal alanlarda faaliyet gösterebilecekleri fırsatlar sunmak. Eataly’nin ev sahipliği yapacağı 1 Uçurtma 1 Hayal etkinliği ile tüm katılımcılar özel eğitim gereksinimi olan bireylerin toplumla bütünleşmesine, cesaretlerini sergilemelerine ve başarılarının mutluluğunu yaşamalarına katkıda bulunacaklar.

Çocuklarınızın renkli dünyasını uçurtmaların özgürlüğü ile beslemek, yaşıtlarıyla kaynaşmasına fırsat sunmak ve en önemlisi, özel eğitim gereksinimi olan bireylerin de toplumun çok değerli bir parçası olduğunu göstermek için Eataly’de düzenlenecek olan 1 Uçurtma 1 Hayal etkinliğini katılabilir, bir uçurtma ile bir çocuğun hayalleri için katkıda bulunabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK