Artık Restoranlar Engelsiz Olacak

Artık Restoranlar Engelsiz Olacak

840
0
PAYLAŞ

dsc_0556Gastronomi Turizmi Derneği genel toplantısı dün, Alancha Restoran’da yapıldı. Engelsiz Hayat Dayanışma Derneği ile Gastronomi Turizmi Derneği arasında protokol imzalanan toplantıda Engelsiz Hayat Dayanışma Derneği Başkanı Adem Kuyumcu; engellilerin hayatın içinde eşit şekilde ve rahatça yer almalarını, gelecek kaygısı olmadan güven içinde yaşamalarını sağlamak amacıyla hizmetler verdiklerini ve bu hizmetlerden en önemli gördüğü hizmetin, engelli vatandaşların kullanabileceği restoranların yaygınlaşması olduğunu belirtti. Gastronomi Turizmi Derneği Başkanı Gürkan Boztepe uzun bir emek harcanarak hazırlanan iki dernek arasındaki protokolün detaylarını anlattı.

 

dsc_0531

Gastronomi Turizmi Derneği Yönetim Kurulu üyeleri, Dr Metin Çelik, Levent Önder ve Başkan Yardımcısı Koraltan Saygın ve Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu Başkanı Yalçın Manav’ında da katıldığı toplantıda, dernek üyelerinin yanı sıra pek çok blogger ve firma temsilcisi vardı. Gastronomi Turizmi Derneği’nin 26 Kasım’da Sirha İstanbul’da düzenleyeceği konferansla ilgili detaylı bilgiler verildi.

Ayrıca derneğin Amerika, Almanya, Hindistan, Çin ve KKTC’deki temsilcilikleri ile ilgili çalışmalara da yer verildi.

Gastronomi Turizmi Derneği’nin gelecek dönem basın, tv, blogger etkinlikleri vb. faaliyetleri ile ilgili Etkinlik Komite Başkanı Nalan Oğlakçıoğlu bilgiler verdi. Dernekle beraber şehirlerin markalaşması ile ilgili çalışmalarını sürdüren Metin Çelik, markalaşma ihtiyacı olan bölgelerle ilgili acentalar, valilikler, bloggerlar ve basınla entegrasyonun sağlanması gerektiğinin altını çizdi.
dsc_0541 dsc_0543 dsc_0553 dsc_0555 dsc_0556 dsc_0560 dsc_0564

BİR CEVAP BIRAK