PAYLAŞ

4. GELENEKSEL BURGER SAVAŞLARI BAŞLIYOR

BurgerLab tarafından her yıl düzenlenen Geleneksel Burger Savaşları’nın 4.’üncüsü 26 Ekim 2016’da Zorlu Center BurgerLab’de gerçekleşecek. Bu yılki Burger Savaşları’nda tariflerine Türkiye’nin “Coğrafi İşaretli” ürünlerini, Türkiye’de üretildikleri bölgeler ile özdeşleşen ve Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillenen yerel lezzetleri ekleyenler yarışacak.

Taşköprü sarımsağı, Kars kaşarı, Gemlik zeytini ve benzeri tescillenen tatları burgerleriyle birleştirmeyi sevenler, yeme içmeyi sevip mutfağa da ilgi duyanlar, 4. Geleneksel Burger Savaşları’nda bir araya gelecek.

Yarışmaya katılmak isteyenler, 20 Ekim 2016 tarihlerine kadar kendi burgerlerinin kısa bir tarifi ile www.burgersavaslari.com adresinden online başvuru yapabilecek. Tescilli yerel lezzetlerin kullanılması zorunlu yarışmanın ön eleme sonuçları 22 Ekim 2016 tarihinde açıklanacak. Ön elemeyi geçen 5 finalist 26 Ekim 2016 tarihinde Zorlu Center BurgerLab’e birbiriyle yarışacak.

5 kişiden oluşan uzman jüri, yarışmacıların yaptığı burgerleri değerlendirecek ve başarılı olan ilk 3 yarışmacıyı açıklayacak. Burger Savaşları’nın galibi birinci, ikinci ve üçüncü sürpriz hediyeler kazanacak.

BİR CEVAP BIRAK