Konya Pidelerinin İstanbul’daki Adresi Delimonti

Konya Pidelerinin İstanbul’daki Adresi Delimonti

944
0
PAYLAŞ

Konya Pidelerinin İstanbul’daki Adresi Delimonti

Gastronomi market ile restoran konseptini bir arada sunan ve misafirlerini ayrıcalıklı bir atmosferle karşılayan Delimonti, odun fırınında pişirilmiş özel pide çeşitleriyle her damak tadına hitap ediyor. Konya’nın yağ somunu, bıçak arası ve etli ekmek gibi en sevilen pide çeşitleri, Delimonti’nin evrensel sunumuyla hem etli hem de etsiz yemek severleri bekliyor.

Odun Ateşinde Eriyen Peynir Sanatı: Yağ Somunu

Serin havalara sıcak alternatifler getiren pide çeşitlerinden yağ somunu, damak çatlatan lezzetini Konya’nın ünlü küflü peynirinden alıyor. Küflü peynirin tulum ve kaşar peyniri ile harmanlandığı özel tat, etsiz pide severlere benzersiz bir seçenek oluşturuyor. Malzemesinde bolca kullanılan halis tereyağı ile odun fırınında pişirilen yağ somununun, pastırmalı ve kavurmalı seçenekleri de bulunuyor.

Et Severler İçin Bıçak Arası ve Etli Ekmek

Delimonti’nin odun fırını menüsünde, etli yemek sevenler için ise yine pideleriyle nam salmış Konya’dan bıçak arası ile etli ekmek bulunuyor. Bıçak arası, dana ve kuzu etinin nefis karışımını tereyağ ve domatesle birleştirirken; etli ekmek, sadece dana etiyle pişiriliyor. Odun ateşinin kendine has tadı ve kokusunu üzerinde taşıyan pideleriyle Delimonti, serin bahar aylarına lezzet katmaya devam ediyor.

BİR CEVAP BIRAK